23 listopada 2017 roku Grupa Wsparcia dla Rodziców dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera zainaugurowała swoją działalność.

Zgłosiło się około 40 rodziców. Na początkowym spotkaniu nakreśliliśmy plany i propozycje stowarzyszenia oraz zebraliśmy oczekiwania, potrzeby i możliwości rodziców. Rodzice jak zawsze nie zawiedli. Sprecyzowali konkretnie swoje oczekiwania, tematy, potrzeby. Chcą się spotykać, rozmawiać, wspierać, szkolić!!! 
Z inicjatywy rodziców powstała na FB zamknięta grupa Wsparcia Dla Rodziców Dzieci z Autyzmem i zespołem Aspergera SODALIS.
Grupa już intensywnie działa.

Naszym celem jest aby GRUPA  WSPARCIA stanowiła  przestrzeń dla Rodziców i  miejsce spotkań, które będzie bezpieczną bazą do zdobywania wiedzy, dzieleniem się własną, jak również nabywania nowych umiejętności i doświadczeń bycia Rodzicem dziecka autystycznego.

Grupa daje szanse na wspólne zjednoczenie sił i uzyskiwanie różnych form wsparcia. Naszym założeniem jest między innymi organizowanie szkoleń i warsztatów ze specjalistami zajmującymi się profesjonalnie zagadnieniami autyzmu.

 

 Koordynator grupy z ramienia Stowarzyszenia

Beata Poleszczuk tel 730 266 277, tel 502 320 766